Вогнезахисні матеріали
Вогнезахисні матеріали призначені для збереження міцності несучих конструкцій будівель, а також для запобігання розповсюдження пожежі по кабельних ліній та інших комунікацій.
Вогнезахисні фарби
Протипожежна фарба - засіб пасивного вогнезахисту, яке допомагає запобігти наслідки пожежі до приїзду пожежного розрахунку. Фарба – це терморасширяющийся складу на основі коксообразующих компонентів. Принцип її дії полягає в утворенні пенококса (теплоізолюючої піни) під впливом високих температур. Ця піна запобігає розповсюдженню вогню і підвищує стійкість несучої конструкції до подальшого нагрівання.
Вогнезахисні склади
Вогнезахисні склади відносяться до засобів пасивного вогнезахисту.
Застосування:
- підвищення вогнестійкості матеріалу;
- запобігання прогріву конструкцій;
- ослаблення небезпечних факторів пожежі.
До вогнезахисним складів відносяться вогнезахисні фарби і мастики, вогнебіозахисні просочення, теплоізоляційні штукатурки.
Вогнезахисні покриття
Після висихання вогнезахисних фарб на поверхні утворюється вогнезахисне покриття. Саме воно при необхідності має спрацювати і запобігти руйнівну наслідок пожежі.
В основному вогнезахисні покриття розрізняються за умовами їх експлуатації.
Вогнезахисні покриття:
- не токсичні;
- не виділяють шкідливих речовин при нагріванні;
- не утворюють токсичних сполук у присутності інших речовин і факторів.
При загорянні будь-якого об'єкта виникає небезпека руйнування несучих металевих конструкцій. Вплив високих температур змінює внутрішню структуру металу, що призводить до деформації і зменшення його міцності. Тому сьогодні актуальна вогнезахист металоконструкцій, яка являє собою комплекс заходів, спрямованих на збільшення межі вогнестійкості матеріалів. Дані заходи перешкоджають поширенню вогню та можливого обвалення будівлі в разі пожежі.
Оптимальний спосіб захисту споруд від вогню — це поверхнева обробка елементів конструкцій з використанням вогнезахисних покриттів.